ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא שירות שיכול להינתן על ידי מתווכי משכנתאות, בנקאי משכנתאות או מלווי משכנתאות. מתווכים במשכנתאות אינם עובדי המלווה ומשלמים להם תשלום עבור העבודה שהם מבצעים. הם מספקים ייעוץ לאנשים לגבי סוג הלוואת הבית הטוב ביותר עבור הצרכים שלהם. בנקאי משכנתאות עובדים עבור מלווה ספציפי ומספקים שירותים ללקוחות באזור הגיאוגרפי של אותה חברה. הם עשויים גם להציע שירותים פיננסיים אחרים כגון חשבונות צ'קים או חיסכון, כרטיסי אשראי או משכנתאות. מלווים הם חברות המעניקות הלוואות ומעניקות ייעוץ משכנתא ללווים המעוניינים בהלוואות לבית.

ייעוץ משכנתאות הוא שירות בעל ערך שיכול לעזור לאנשים לקבל החלטות פיננסיות טובות יותר. עם זאת, זה לא משהו שכל האנשים יכולים להרשות לעצמם. לכן החלטנו ליצור עבורכם את המדריך הזה – כדי לעזור לכם לקבל את ייעוץ המשכנתא הטוב ביותר שניתן מבלי לשלם עבורו.

  • סוגי המשכנתאות השונים ולמה הם משמשים
  • כמה כסף אתה צריך כדי לזכות במשכנתא ואיך ניקוד האשראי שלך משפיע על יכולתך לקבל כזו
  • מה קורה כאשר לא עומדים בהחזר תשלום משכנתא

מי נותן ייעוץ משכנתא?

ייעוץ משכנתאות ניתן על ידי מתווך משכנתאות, אשר בדרך כלל מתוגמל באמצעות עמלה, או על ידי בנק. מתווכים במשכנתאות מעניקים ייעוץ לגבי המשכנתא הטובה ביותר עבור הלקוח בהתאם לצרכיו וכישוריו.

מתווכים במשכנתאות אינם רשאים להלוות כסף ישירות ללקוחות אך הם יכולים להפנות אותם למלווים שיציעו הלוואות.

סוגי המשכנתאות השונים ולמה הם משמשים

ישנם שני סוגים של משכנתאות: קבועה ומשתנית. למשכנתאות קבועות יש ריבית קבועה לכל התקופה, שהיא לרוב 15 או 30 שנה. למשכנתאות משתנה יש ריבית שיכולה להשתנות עם הזמן, לרוב על סמך ריבית הפריים.

סוגי משכנתאות: קבועה ומשתנית.

למשכנתאות קבועות יש ריבית קבועה לכל התקופה, שהיא לרוב 15 או 30 שנה. למשכנתאות משתנה יש ריבית שיכולה להשתנות עם הזמן, לרוב על סמך ריבית הפריים.

ישנם סוגים רבים ושונים של משכנתאות בחוץ, אך הסוג הנפוץ ביותר הוא משכנתא בריבית קבועה. למשכנתאות בריבית קבועה יש ריבית אחת לכל תקופת ההלוואה.

משכנתא בריבית משתנה היא סוג נוסף של משכנתא ויש לה ריבית המשתנה בהתאם לתנאי השוק.

גם למשכנתא בריבית מתכווננת (ARM) יש ריבית המשתנה בהתאם לתנאי השוק, אך היא מתאפסת מדי פעם במקום פעם בחיים.

מה קורה כאשר לא עומדים בהחזר תשלום משכנתא

ברירת מחדל בתשלום המשכנתא היא הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות. זה יביא לעיקול, מה שאומר שהמלווה ייקח בעלות על הבית שלך וימכור אותו כדי להחזיר את ההפסדים שלו.

במקרה שאתה מחדל בתשלום משכנתא, ייתכן שהמלווה שלך יוכל לעקל את הנכס שלך. עיקול הוא התהליך המשפטי שבו מלווה מקבל את הנכס מאדם שנכשל במשכנתא שלו.

עיקול הוא בדרך כלל המוצא האחרון עבור המלווים ויש לשקול היטב לפני שתמשיך בפעולה זו. המלווה ינסה בדרך כלל להגיע להסכם עם הלווה לפני שיתקדם עם עיקול.

ישנן סיבות רבות לכך שאנשים עלולים לא לעמוד במשכנתא שלהם. ייתכן שהם איבדו את עבודתם או שעלתה הוצאה בלתי צפויה כמו חשבון רפואי או תיקון רכב. ייתכן שהם נאבקו בחובות בכרטיס אשראי ולא נשאר להם מספיק כסף כדי לשלם את תשלום המשכנתא שלהם. לא משנה מה הסיבה, חשוב לדעת מה קורה כאשר אתם מחדלים בתשלום המשכנתא וכיצד להימנע מכך בעתיד כדי שתוכלו לשמור על ביתכם!

נכתב בשיתוף : https://mashcanta-il.co.il/

דילוג לתוכן